http://powinowaciimporter.blogspot.com/2015/10/blog-post.html#more
 

Ta nowa winnica w rejonie Monforte d’Alba powstała w 2003 roku na miejscu dawnego gospodarstwa wiejskiego. Obecnie winnica Amalia zajmuje 8 hektarów i dzierżawi kolejne 6 ha, produkując od 2010 ok. 80.000 butelek wina rocznie. Winnica należy do rodziny Boffi, działającej wcześniej w branży budowlanej. Odznacza się nowoczesną architekturą, jeśli chodzi o zabudowania jak również nowoczesnymi technologiami winifikacyjnymi oraz wyjątkową pieczołowitością w selekcji gron czy procesie fermentacji.


LANGHE ROSSESE BIANCO


Rossese Bianco DOC 2013, wytwarzane ze szczepu o tej samej nazwie pochodzącego oryginalnie z Ligurii, skąd pochodzą też obecni własciciele winnicy, ale obecnego także od pokoleń w Lange. Wino w połowie dojrzewa w beczkach, w połowie w stalowych kadziach, charakteryzuje się nutami owocowymi, głównie cytrusowymi z maślanymi i mineralnymi akcentami, co w efekcie daje mu doskonały balans smakowy.

Apelacja - Langhe Rossese Bianco D.O.C.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Rossese Bianco
Kolor - słomkowy z tendencją w kierunku złota.
Aromaty - cytrusowe oraz kwiatowe.
Smak - Dobrze zbalansowany, z dobrym długim finiszem.
DOWNLOAD PDF 2012 2013


DOLCETTO D'ALBA


Dolcetto D’Alba DOC 2013 produkowane było na tych zboczach także przez poprzednich właścicieli posiadłości, obecnie jednak jest świetnie zbudowanym winem o pełnym ciele, alkoholu 13,5%, pięknej ciemno-pupurowej barwie i smaku dojrzałych wiśni z delikatnymi taninami.

Apelacja - Dolcetto d'Alba D.O.C.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Dolcetto
Kolor - Purpurowy z odcieniami fioletu.
Aromaty - Czerwonych owoców, dojrzałych wiśni oraz migdałów.
Smak - pełny i bogaty, z przyjemnym posmakiem migdałowym, typowe dla danej odmiany.
DOWNLOAD PDF 2013


BARBERA D'ALBA


Apelacja - Barbera d'Alba D.O.C.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Barbera
Kolor - Purpurowy.
Aromaty - Nuty czerwonych owoców takich jak wiśnie i czereśnie.
Smak - Balsamiczny bukiet pełen nut suszonego, soczystego owocu i gorzkiej czekolady.
DOWNLOAD PDF 2013


 

BARBERA D'ALBA SUPERIORE


Barbera D’Alba Superiore DOC 2012 powstaje z wyselekcjonowanych gron szczepu Barbera i dojrzewa w beczkach około dwóch lat. W nosie wyczuwalne nuty kakao, kawy, wiśni, ziół, lukrecji i ziemi. Bardzo eleganckie i soczyste w smaku.

Apelacja - Barbera d'Alba D.O.C.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Barbera
Kolor - Głęboki czerwony.
Aromaty - Wiśnie, kakao, zapachy związane z parzeniem kawy i odrobiną wanilii.
Smak - ciepłe o czystych i żywych garbnikach i kwasowości, która sprawia, że to przyjemne do picia wino, świeże i eleganckie.
DOWNLOAD PDF 2012
 LANGHE NEBBIOLO


Nebbiolo DOC 2013, to dojrzewające 6 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu wino charakteryzuje się mocną owocowością z dominującym aromatem dżemu truskawkowego, ziół oraz mocniejszymi taninami, przy zawartości alkoholu ok 15%.

Apelacja - Langhe D.O.C. Nebbiolo
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Nebbiolo
Kolor - Rubinowy z odcieniami granatu.
Aromaty - owocowe , ziołowe i kwiatowe: maliny, geranium.
Smak - ciepłe i dość gładkie, przyjemne choć z mocniejszymi taninami z dobrze zbalansowaną kwasowością.
DOWNLOAD PDF 2013
 BAROLO


Barolo DOCG 2010, wytworzone w trudnym dla Lange, znacznie chłodniejszym roczniku, dało wino ziemiste i czekoladowe w nosie oraz mocno owocowe w ustach o dużym potencjale dojrzewania.

Barolo DOCG 2011, z bardzo gorącego rocznika dało wino znakomite, o smolistych i ziołowych aromatach oraz gładkim owocowym smaku. Winogrona do jego produkcji pochodzą z dwóch parceli Le Coste o podłożu gliniastym oraz Bussia o podłożu piaszczystym.

ApelacjaBarolo D.O.C.G.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Nebbiolo
Kolor - czerwony z odcieniem granatu.
Aromaty - nos z nutami roślinnymi oraz kwiatowymi (róże) i czerwonych owoców (zwłaszcza śliwki). Uwalnia również eteryczne nuty i zapachowe dżemu, zwiędłych kwiatów, aromatycznych ziół oraz aromatów smolistych
Smak - Typowe w ustach Barolo, żywe garbniki i kwasowość, która sprawia, że przyjemnie nadaje się do picia, świeże i eleganckie wino.
DOWNLOAD PDF 2009 2010 


BAROLO LE COSTE


Barolo Le Coste DOCG 2011, pochodzące z jednej tylko parceli o tej samej nazwie, wytwarzane jest tylko w wybranych rocznikach z wyselekcjonowanych gron szczepu Nebbiolo. Wino rozwija w kieliszku mocne i eleganckie aromaty jeżyn, śliwek i lukrecji, w ustach mocne i charakterystyczne dla swojej apelacji ale pełne dojrzałej owocowości i subtelności.

ApelacjaBarolo D.O.C.G.
Gmina - Monforte d'Alba
Szczep - 100% Nebbiolo
Kolor - czerwony z odcieniem granatu.
Aromaty - złożone z wielką różnorodnością aromatów. Zapach róży wyróżnia się szczególnie kiedy wino jest jeszcze bardzo młode. Nuty orzechów laskowych, tymianek i siana charakteryzuje nos w tym Barolo, który uwalnia zapach kandyzowanych owoców, eukaliptusa i trufli z upływem czasu, w towarzystwie paprzonej kawy, czekolady, jeżyn, śliwek i lukrecji.
Smak - Wielkie wino otoczone taninami, kwasowością, ale zarazem gładkie odczucia łączą się tworząc niepowtarzalne wino.
DOWNLOAD PDF 2010 Amalia Cascina in Langa ®
Località S. Anna, 85 – 12065 Monforte d’Alba (Cn) – Italy
Phone
+39.0173.789013 – Fax +39.0173.789950
P. IVA 03145870048 – e-mail: info@cascinaamalia.it